Zirkonyum Uygulaması

11
Günümüzde metal destekli porselen uygulamaları yerini artık zirkonyum alt yapılı porselenlere bırakmaktadır. Zirkonyum kaplamalar, ışık geçirgenlikleri sayesinde eski metal kaplama uygulamalarına göre çok daha estetik bir görüntü sağlamaktadır. Zirkonyum alt yapılı porselenlerde alt yapı olarak metal yerine beyaz bir alaşım olan zirkonyum kullanılır. Bu materyal hem ön dişlerde kullanabilecek kadar doğal ve estetik, hem de arka dişlerde kullanılabilecek kadar dirençlidir.

Diş ve diş eti sağlığı açısından en önemli avantajı da zirkonyum kaplamaların dişeti ile uyumlarının çok iyi olmasıdır. Metal destekli kaplamaların aksine dişetinde herhangi bir hastalığa, doku bozukluğuna, alerjik bir probleme ya da ağız kokusuna neden olmazlar.

Zirkonyum Uygulaması ile ilgili daha fazla bilgi edinmek ya da randevu almak için İletişim

Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgilerin hiç bir zaman bir hekim tedavisinin yada konsültasyon yerini alamaz. Site içeriği asla kişisel teşhis yada tedavi yönetiminin seçimi için değerlendirilmemelidir.