Sinüs Lifting Operasyonları

sdsdÜst çene kemiğinin sağ ve sol bölümlerinin içerisinde sinüs adı verilen boşluklar bulunur. Bu boşlukların ana görevi kafatası kemiklerinin ağırlığını azaltmaktır. Bu boşlukların hacimleri farklı sebeplerle ama özellikle diş çekimlerinden sonra hava basıncı etkisi ile artabilir. Bilhassa uzun süre tedavi edilmemiş ve dişsiz kalmış bölgelerde sinüs boşluğu genişlemesi ve çene kemiğindeki azalma daha yoğun görülür. Tutunacak kemik dokusunun azlığı, bu dişsiz bölgelere implant yapılmasını engeller.

Sinüs Liftin operasyonları, bu gibi durumlarda sinüs boşluklarının kemik veya kemiğe dönüşen malzemeler ile doldurulması tekniğidir. Lokal ya da genel anestezi altında uygulanabilen bu operasyon ile çene kemiği ile sinüs mukozası arasına kemik partikülleri yerleştirilir ve kemik oluşumu için belli bir süre beklenip, sonrasında gerekli implant uygulamaları gerçekleştirilir.

Sinüs Lifting Operasyonları ile ilgili daha fazla bilgi edinmek ya da randevu almak için İletişim

Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgilerin hiç bir zaman bir hekim tedavisinin yada konsültasyon yerini alamaz. Site içeriği asla kişisel teşhis yada tedavi yönetiminin seçimi için değerlendirilmemelidir.