Implant ve Ağız & Diş & Çene Cerrahisi

IMPLANT NEDİR?
Çürük veya travmaya bağlı diş eksikliklerinde, kaybedilen diş dokusunun yerine uygulanan, yapay bir kök gibi çene kemiğine yerleştirilen titanyum vidalardır.
impBana yapılabilir mi?
Önemli bir sistemik rahatsızlığı olmayan, radyolojik ve klinik muayeneler sonucu yeterli kemik dokusu görülen her bireye yapılabilir. Diş ve çene gelişimini tamamlamış her kişiye implant uygulanabilmektedir.

Acı çeker miyim?
Implant, diş eksiklerinin tedavisinde uygulanan en iyi ve en modern yöntemdir. Günümüzde ileri teknoloji materyaller sayesinde implant uygulamaları çok daha kolay, ağrısız ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Titanyum materyalinin üzerine uygulanan yeni materyaller ile implantlar artık çene kemiğine daha çabuk yapışmakta ve bu sayede implant üzerine protez uygulamaları kısa sürede yapılabilmektedir.
Lokal anestezi altında yapılan implant operasyonlarının, çekim ve diğer ağız içi cerrahi işlemlerden hiç bir farkı yoktur. Operasyon sırasında herhangi bir acı hissedilmeyeceği gibi operasyon sonrası da yeterli bakım ve doktor tavsiyelerine uyarak rahat geçmektedir.

Tedavi sonrasında problem yaşar mıyım?
Tıptaki son gelişmelerle implantların başarı oranı %95’lere kadar çıkmıştır. İyileşme dönemi sorunsuz geçen implantlar, düzenli bakım ile ağızda yıllarca kalır.

Zararı var mı?
Implantların vücuda herhangi bir zararı olmadığı gibi, mevcut kemiği tutarak dişsiz bölgelerdeki kemik erimelerini engellemektedir.

Sigara kullanıyorum zararı olur mu?
Yapılan araştırmalar, sigara kullanımının implant çevresinde enfeksiyon oluşma, dolayısıyla kemikle bütünleşememe riskini arttırdığını göstermiştir. Yoğun sigara kullanan ve ağız hijyeni yeterli olmayan kişilere implant uygulaması önerilmemektedir.
Implant tedavisi ile ilgili daha fazla bilgi edinmek ya da randevu almak için İletişim

AĞIZ & DİŞ & ÇENE CERRAHİSİ NEDİR?
Diş ile ilgili tüm cerrahi işlemler, yüz ve çene kemiklerindeki patolojilerin tedavileri ağız & diş & çene cerrahisi kapsamında incelenir.
Ağız & diş & çene cerrahisinde ana işlemler:

Diş cerrahisinde gelişen teknikler sayesinde, işlem sonrası kanama, şişlik, ağrı gibi problemler minimuma indirilmiştir. Özellikle lazerli tedaviler doku endikasyonlarını önlemekte, hem işlem sırasında hem işlem sonrasında hastanın maksimum rahatlığını sağlamaktadır.

Implant ve Ağız & Diş & Çene Cerrahisi ile ilgili daha fazla bilgi edinmek ya da randevu almak için İletişim

Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgilerin hiç bir zaman bir hekim tedavisinin yada konsültasyon yerini alamaz. Site içeriği asla kişisel teşhis yada tedavi yönetiminin seçimi için değerlendirilmemelidir.