Full Porselen Uygulaması

Untitled-1Empress uygulaması olarak da bilinen tam porselen restorasyonlar, malzeme olarak tamamı seramikten oluşan restorasyonlardır. Herhangi bir metal alt yapının kullanılmaması, dayanıklılığı artırılmış porselen kullanımı sayesinde, doğal dişlere çok yakın renkte ve şeffaflıkta bir görünüm elde edilir. Full porselen uygulamasında hedef doğal diş estetiğini yakalamaktır.

Büyük azı dişlerinde ve yan yana birden fazla diş eksikliği durumunda direnci daha yüksek olan zirkonyum diş kaplama uygulaması tercih edilirken; küçük azı dişleri, özellikle de estetiğin daha fazla önem kazandığı ön bölgede yer alan kesici dişlerde, genellikle tek diş eksikliklerinde empress uygulama tercih edilen bir yöntemdir. Full porselen uygulaması sadece diş eksikliklerinde değil, diş beyazlatma yolu ile tedavi edilemeyecek düzeyde renklenmesi olan, pozisyon-doku-şekil bozukluğu olan, aşınmış veya aralığı olması gereken düzeyin üzerinde olan sıralı dişlerde de kullanılan bir tedavi türüdür.

Full Porselen Uygulaması ile ilgili daha fazla bilgi edinmek ya da randevu almak için İletişim

Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgilerin hiç bir zaman bir hekim tedavisinin yada konsültasyon yerini alamaz. Site içeriği asla kişisel teşhis yada tedavi yönetiminin seçimi için değerlendirilmemelidir.