Diş Beyazlatma

22
Ağız ve diş sağlığı ile ilgili bilinç yükseldikçe, estetik diş hekimliği uygulamalarına olan ilgi de artmaktadır. Diş beyazlatma da kolay uygulanışı, hayat kalitesini yükseltici sonuçları sayesinde uygulaması oldukça sıklaşan bir tedavi yönetimi olmuştur.

Bleaching olarak da adlandırılan diş beyazlatma tedavisinde çeşitli nedenlerle renk değişimine uğrayan dişlere özel ilaçlarla ton açma uygulaması gerçekleştirilir.

Diş beyazlatma uygulamasının ofis tipi ve ev tipi olmak üzere 2 çesidi vardır. Hem diş hekiminizin teşhisi hem de kişisel tercihleriniz doğrultusunda diş beyazlatma yönteminiz belirlenir. Ev Tipi Beyazlatma (Home Bleaching) yönteminde hastadan alınan ağız ölçüsü ile kişiye özel yapılan plastik ağızlıkların içerisine karbamit-peroksit esaslı jeller konulur ve ortalama 5 -7 günlük, evde rahatlıkla uygulanabilecek (tercihen gece uyurken) tedavi süreci başlar. Ofis Tipi Beyazlatma yöntemi ise birebir diş hekimi tarafından uygulanır. Diş kliniğinde ortalama 1 saatte tamamlanan ev tipine göre daha yüksek konsantrasyonda beyazlatma materyali kullanılan, son teknoloji malzemeler  sayesinde dişlere zarar vermeyen bir yöntemdir. Ev tipine göre avantajı daha kısa sürede sonuç vermesidir. Diş hekiminizin teşhisine ve yönlendirmesine göre kombine diş beyazlatma yöntemi, yani hem ev tipi hem ofis beyazlatma kullanılabilir. Klinikte uygulandıktan sonra 2-3 gün ev tipi beyazlatma ile işlem desteklenir.

Diş Beyazlatma ile ilgili daha fazla bilgi edinmek ya da randevu almak için İletişim

Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgilerin hiç bir zaman bir hekim tedavisinin yada konsültasyon yerini alamaz. Site içeriği asla kişisel teşhis yada tedavi yönetiminin seçimi için değerlendirilmemelidir.