Blog

DİŞ HASSASİYETİ NEDİR?

Diş hassasiyeti sıcak-soğuk yiyecek ve içecekler tüketildiği zaman dişlerde hissedilen sızı ve ağrılardır. Bazen hassasiyet derecesi o kadar yüksektir ki, soğuk hava ya da oda sıcaklığında su tüketimi bile dişlerde sızıya sebep olabilir

DİŞ FIRÇALAMA VE DİŞ İPİ KULLANIMI

Diş fırçası ve diş ipi kullanımı, diş ve diş etleri üzerinde biriken, dişlerinize ve diş etlerinize zarar veren bakteri plağının temizlenmesinde çok önemli rol oynar. Günlük ağız bakımının tam olarak sağlanması için günde en az 2 kez diş fırçalanmalı ve diş ipi kullanılmalıdır.

6 Yaş Dişleri ve Önemi

Büyük Azı (6 yaş) dişleri neden önemli? Büyük azı dişleri tüm süt dişlerinin arkasında yer alan ve 6-7 yaş döneminde çıktığı için 6 yaş dişleri olarak adlandırılan dişlerdir. Ömür boyu ağızlarında kalacak olan ve diş dizinin ve kapanışın oturmasında çok önemli bir yeri olan bu büyük azı dişlerinin sürme döneminde iyi fırçalanması çürükten korunmalarında büyük önem taşır. Bu yaşlarda çocuklarımızı el melekeleri tam yerine oturmamıştır ve bu dişlerin temizlenmesini yeterli şekilde yerine getirememektedirler. Bu durumda bu dişlerin fırçalanmasını çocuklar doğru olarak fırçalamaya alışana kadar anne-babaların yapması çok önemlidir.

Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgilerin hiç bir zaman bir hekim tedavisinin yada konsültasyon yerini alamaz. Site içeriği asla kişisel teşhis yada tedavi yönetiminin seçimi için değerlendirilmemelidir.