Ağız içi Kanser Tedavileri

Ağız kanseri, dudakların (genellikle alt dudak) üstünde, ağzın içinde, gırtlak, bademcikler veya tükürük bezlerinin arkasında meydana gelen kanser türüdür. Kanserin birçok türünde olduğu gibi ağız içi kanserinde de tedaviden en fazla faydayı sağlamak, kanserin vücudun diğer kısımlarına yayılmasını önlemek ve yüzde oluşabilecek şekil bozuklukları ile konuşma zorluğunu engellemek amacıyla erken teşhis önemlidir. Ağız kanserinin erken uyarı işaretleri hasta tarafından fark edilmeyebilir, bu nedenle diş hekiminizin yaptığı düzenli muayeneler çok önemlidir.

Tedavi genelde tüm kanserli dokuların cerrahi müdahale ile çıkartılması, radyoterapi, kemoterapi ya da bu yöntemlerin hep birlikte kullanılmasından oluşur. Tedavi içeriği ve süresi hekimler tarafından belirlenir.

Ağız kanseri erken tedavi edildiğinde iyileşme olasılığı yüksek bir kanser türüdür. Ameliyat sonrasında yumuşak dokuda veya deride bir takım rekonstrüktif ameliyat gerçekleştirmek, kemikleri protezler ile değiştirmek gerekebilir, kanser tedavisi onarıcı dişçilik, konuşma terapisi, beslenme danışmanlığı hizmeti, psikolojik destek gibi tedavilerle desteklenebilir. 

Ağız içi Kanser Tedavileri ile ilgili daha fazla bilgi edinmek ya da randevu almak için İletişim

Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgilerin hiç bir zaman bir hekim tedavisinin yada konsültasyon yerini alamaz. Site içeriği asla kişisel teşhis yada tedavi yönetiminin seçimi için değerlendirilmemelidir.